Pozimní výstava již posedmé

22. 11. 2013

V pátek 25. října od 16 do 18 hodin proběhla již sedmá podzimní výstava v budově naší školy.

Sotva se děti v září ve škole rozkoukaly, už jsme začaly přemýšlet, čím letos překvapíme a potěšíme návštěvníky tradiční podzimní výstavy. Vzhledem k tomu, že se konala již posedmé, nebylo to až tak jednoduché. Hledaly jsme nové neokoukané nápady, abychom se neopakovaly.

V hodinách výtvarné a pracovní výchovy, na výtvarném kroužku, taktéž ve školní družině jsme nejprve malovali obrázky a vytvářeli  papírové koláže.  Prvňáci v družině„ žmoulali“ krepák a vyžmoulali krásné žluté a oranžové dýně.  Ani netušili, jak krásně si procvičují jemnou motoriku.

Ti starší jim pomohli s lepením a už jsme tu měli skupinovou práci. U práce jsme si ještě stihli popovídat, jak se dýně pěstují, co se z nich dá uvařit, komu chutná dýňový kompot, jak jsou zdravá dýňová semínka, no zkrátka  zvládli jsme i mezipředmětové vztahy. To je jen jeden příklad toho, jak se děti učí aniž by to jako učení vnímaly.

Díky paní Ondrkové, která nám věnovala úrodu žlutých okrasných dýniček , si některé děti vyzkoušely,jak se dají zdobit  barvami na sklo. Vznikla krásná halloweenská strašidýlka.

S děvčaty ze 3-5.třídy jsme k nim přidaly čarodějnice pro štěstí. Jiní  umělci použili svou fantazii při tvoření strašidýlek a skřítků ze šišek a ořechových špalíků. Občas došlo i k menším nehodám (popálení prstíků tavnou pistolí),ale pofoukali jsme,ochladili a jelo se dál.

Až poslední týden jsme se pustili do práce na dekoracích dušičkových –věnců, svícnů, váz a závěsných kruhů, to aby déle vydržely.

Stejně jako v družině pracovaly děti se svými učitelkami pilně i ve třídách. Výsledkem byla chodba v přízemí zaplněná velkým množstvím  dětských výtvorů,které určitě potěšily oči  i duši dorazivších návštěvníků.

O tom, že se výstava líbila, svědčí nejen pochvalné zápisy v pamětní knize, ale i velmi pěkný finanční výtěžek, který bude samozřejmě použit jako vždy ve prospěch dětí.

Ivana Mašková, vychovatelka ŠD za  1 .stupeň ZŠ

Náhledy fotografií ze složky Podzimní výstava