Čertí škola

6. 12. 2015

Čertí škola

Naši prvňáci se týden od 30.11 do pátku 5. prosince neučili v normální škole, ale navštěvovali „Čertí školu“ A jak to vlastně probíhalo?

V pátek 27. listopadu dostaly děti vstupenku, kterou odevzdaly v pondělí vyplněnou pekelnici (třídní učitelce). Potom pekelnice otevřela první třídu, ale to nebyla třída, ale peklo. (všude samý nepořádek, čerti, košťata, rozházené sešity.) Čerti z pekla pro děti (čerti a andílci) připravili spoustu úkolů. Úkoly na den se děti dozvěděly vždy ráno z čertích dopisů. Malí čertíci skládali puzzle s motivy čertů. Psali slabiky, první slova na čertí roh a vyplázlý jazyk, ale také už napsali první věty a vyplňovali čertovskou křížovku. V matematice vybarvovali čertí obrázky podle výsledků matematických příkladů, popisovali čerta. Čerti nevynechali žádný předmět a tak i při pracovních činnostech, výtvarné výchově, tělesné výchově a hudební výchově se řádilo pekelně.

Tento projekt byl ukončen návštěvou Mikuláše, čertů a andělů (naši deváťáci) v pátek 5. prosince. Děti dostaly vysvědčení z Čertí školy a čertí balíčky – ovoce, oříšky a další sladkosti, adventní kalendář, ale i uhlí bylo v balíčku. Všechny úkoly, které děti v průběhu Čertí školy plnily, mají svázané do čertí knížky.

A jak se nám ve školičce líbilo? Děti byly nadšené a s radostí a vervou plnily jednotlivé úkoly. Pekelnici těšilo jejich nasazení a píle. Čertí školu si určitě příští rok zopakujeme.

Jana Soulková, třídní učitelka 1. třídy