Jak jsme slavili Den učitelů

24. 4. 2016

„28. březen – narození Jana Ámose Komenského, Den učitelů v České republice“…

Jak oslavit ve škole tento den? Co připravit pro učitele? Čím je potěšit? Jak poděkovat za jejich práci? Milou malou oslavu tohoto dne připravili (stejně jako v několika posledních letech) nejstarší žáci naší školy. Deváťáci se rozhodli aspoň na jeden den převzít roli učitelů a postavit se před lavice svých mladších spolužáků. Rozdělili se do jednotlivých tříd a po dohodě s vyučujícími se připravili na výuku předmětů, které si chtěli vyzkoušet z té „druhé strany“.

Tomáš s Lukášem se odvážili k těm úplně nejmladším školáčkům, do 1. třídy. Hodina čtení i matematiky se vydařila, nakonec si společně se „svou“  třídou i zazpívali. Paní učitelka své zástupce bedlivě sledovala a za jejich práci je pochválila. Stejně dobře si vedly i Kačka a Anička ve druhé a třetí třídě, a také Verča, Martina a Terka, na které čekala nelehká úloha vyučovat ve spojené třídě 4.a5. Pavel a Petr předvedli své znalosti a zkušenosti v hodině anglického jazyka ve 3. třídě. Z jazykové učebny vycházeli žáčci s veselou a kluci se slovy : “ Kdy budeme moct zase učit?“ Nejstarších spolužáků se při hodinách tělesné výchovy ujali Radek, Daniel a Lukáš. Žádná legrace to sice nebyla, ale paní učitelku se jim podařilo nakonec úspěšně zastoupit.

Oslava práce učitelů se deváťákům velmi vydařila. Paní učitelky a páni učitelé se na chviličku mohli vrátit do lavic a užívat si obyčejný školní den žáčka školou povinného. Své - možná jednou budoucí kolegy - za jejich práci pochválili. My všichni jim za hezký den děkujeme.

Žáci a učitelé ZŠ v Bezdružicích

Náhledy fotografií ze složky Oslava Dne učitelů 2016