Mezinárodní masopustní rej 2016

11. 2. 2016

V pátek 5. února 2016 vyrazil celý první stupeň naší školy spolu s 33 žáky a třemi kantory z naší spřátelené německé školy v Erbendorfu do ulic města Bezdružice. Na jednotlivých zastávkách jsme pěli píseň jak českou masopustní ,,Masopust držíme", tak i německou ,,Wenn du frolich bist". To, co nám se jevilo jako běžné, se našim hostům zdálo jako nevídané. Alespoň to tak vyzařovalo z jejich tváří a nás moc těšilo, že právě bezdružické děti znají a stále udržují tradice našich předků. Ve velmi povedených maskách jsme obešli náměstí, došli na zámek a zde jsme se s německými kamarády rozloučili. Oni v doprovodu paní ředitelky E. Kalistové a pana zástupce P. Wenzla absolvovali prohlídku místního zámku a my jsme pokračovali v naší trase dále.

Jako každý rok se i tento masopust vydařil a všichni se již těšíme zase na ten příští.

Za všechny žáky - učitelky 1. stupně