Návštěva z partnerské školy

27. 11. 2015

Mezinárodní spolupráce
Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 jsme v naší škole přivítali pana Petera Preisingera, ředitele naší partnerské školy z německého města Erbendorf, v doprovodu jeho tří kolegyň.
Na pravidelné schůzce jsme vyhodnotili vzájemnou spolupráci v pomalu končícím roce 2015 a soustředili se zejména na naplánování základních akcí pro rok následující. Nejbližší setkání žáků obou škol se uskuteční 5. února 2016 v Bezdružicích. Tradiční masopustní slavnost a průvod žáků v maskách Bezdružicemi bude tedy příští rok „mezinárodní“. Naši žáci na oplátku vyjedou do Spolkové republiky Německo v květnu následujícího roku, kdy se zúčastní celodenního projektu. Ten bude zahájen společným výšlapem na vrchol kopce Dyleň a ve druhé části projektového dne se přesuneme do erbendorfské školy. Kromě společných akcí jsme se dohodli i na možnosti pravidelné celoroční komunikace mezi dětmi v anglickém jazyce, aby si žáci z obou zemí mohli procvičit konverzaci v cizím jazyce.
Našim zahraničním partnerům jsme rovněž prezentovali nové tři odborné učebny pro výuku cizích jazyků, chemie, fyziky a přírodopisu. Přestože je naše partnerská škola mnohem větší a dokonce spojená i se střední školou, tak moderně vybavené učebny, dle sdělení ředitele tamější školy, k dispozici nemá.

Náhledy fotografií ze složky Návštěva partnerské školy