Pasování na čtenáře 2016

11. 7. 2016

Pasování na čtenáře

Dne 23. 6. 2016 se na naší malé odpolední slavnosti stali prvňáčci čtenáři. Krátce před 16. hodinou se scházeli v doprovodu svých rodičů, babiček a tetiček v Domě U Haranta a byli plni očekávání, co je čeká. Naši malí prvňáci si připravili krátké divadelní vystoupení. Sehráli čtyři pohádky. První pohádka se jmenovala Zima. Následovala pohádka Červená Karkulka, ve které nechyběl hladový vlk, který babičku i Karkulku snědl, ale všechno dobře dopadlo. Následovala pohádka O Perníkové chaloupce. Jeníček s Mařenkou si pochutnali na perníčku, ježibabka je však chytila, ale nakonec jí svou chytrostí přelstili. Poslední pohádkou byla pohádka O Budulínkovi. Naši malí herci si zasloužili bouřlivý potlesk svých nejbližších za své herecké výkony a také dostali malou sladkost. Po divadelním představení jsme se přesunuli do výstavní síně, kde nás čekalo samotné pasování. Naši prvňáčci nastoupili a za doprovodu slavnostního pochodu je přišla navštívit princezna Knihomilka I. z Písmenkova, která jim zadala dva úkoly. První úkol bylo napsat na připravený papír, co všechno už umí prvňáčci psát. (písmenka, slova, věty). Druhý úkol bylo prokázat, jak umí prvňáčci číst. Každý žáček usedl ke stolečku a před přítomnými přečetl úryvek z knihy. Všichni prvňáčkové úkol splnili na výbornou a tak mohli být pasováni mečem na rytíře řádu čtenářského. Po té následovalo pásmo básniček. Žáci také přečetli Slib čtenáře, kde slíbili, že budou číst celý život, budou se o knihy pěkně starat a opatrovat je, jako nejvzácnější dar. Po pasování se děti odebraly do místní knihovny, kde je uvítala paní knihovnice Alena Kozáková. Děti si zde vybraly a půjčily svou první knihu z knihovny a každý obdržel průkaz do knihovny. Po návštěvě knihovny čekalo na děti a jejich rodiče malé pohoštění. Děti si domů odnesli pasovací listinu, medaili“ Jsem čtenář“, pohádkovou knihu a slib čtenáře. Věřím, že se dětem bude v naší knihovně líbit, že jim čtení knih přiroste k srdci a že ji budou pravidelně navštěvovat.

Ještě jednou chci moc pochválit prvňáčky za jejich krásné čtení!!

Samozřejmě děkuji paní Aleně Kozákové za věnovaný čas dětem. A v neposlední řadě i rodičům za celoroční výbornou spolupráci a také za přípravu a odvedenou práci se svými dětmi doma.

Jana Soulková, třídní učitelka

Náhledy fotografií ze složky Pasování na čtenáře 2016