Slavnost slabikáře

kdo by se jí děti bál?

Pustíme se do učení

A B C D a tak dál. …..

S tím­to od­hod­láním js­me se pustili v září do Živé abe­ce­dy. Každý prvňáček jde do školy hlavně proto, aby se tam naučil číst, psát a počítat. Základem pro správné čtení je samozřejmě znalost písmen. Některá se naši prvňáčci již naučili prostřednictvím Živé abecedy. Písmena začali spojovat do slabik, slabiky v jednoduchá slova. Čtvrtek 19. listopadu byl pro všech­ny prvňáčky slavnost­ním dnem, měli celý den Slavnost slabikáře. Děti měly za úkol ukázat, co všechno už se naučily. Čekalo na ně skládání písmen, přiřazování slabik k obrázkům, hraní písmenkového pexesa, úkoly na interaktivní tabuli, puzzle písmena, čtení slabik a jednoduchých slov, psaní písmen, výroba písmenkových dobrot a říkanky k písmenům Za všechny úkoly děti sbíraly zlaté klíčky. Jelikož všechny děti dokázaly, že již poznají všechna písmenka i slabiky, které jsme se dosud naučili, mohli jsme přistoupit ke slavnostnímu předání slabikáře a zlatého klíče, kterým si odemknou jeho stránky. Slabikář dětem předala paní ředitelka Eva Kalistová. Po předání následovala slavnostní hostina z připravených písmenkovým dobrot. Moc jsme si slavnost užili a teď už začínáme pilně pracovat, abychom na konci roku přečetli celou knížku.

A hurá na čtení ve Slabikáři!                                                               Prvňáčci a J. Soulková