VELIKONOCE NA NAŠÍ ŠKOLE

28. 3. 2016

Jako každý rok se všichni žáci ZŠ Bezdružice těší na velikonoční svátky a samozřejmě i na prázdniny. Aby si čekání na tyto svátky jara zpestřili, tak slaví Velikonoce už ve škole. A to netradičním způsobem. Starší žáci z druhého stupně připravili pro své mladší kamarády ještě před prázdninami na škaredou středu program s názvem Dopoledne velikonočních tradic. Malé děti se rozdělily na čtyři skupiny a čtyři stanoviště, kde plnily zadané úkoly. Starší učili mladší spolužáky plést pomlázku, zdobit perníčky i vajíčka, seznamovali se s historií Velikonoc i se slavením tohoto svátku v cizině. Některá stanoviště měla i sportovní zaměření, kde děti zvládaly sportovní úkoly. Na závěr mohly ochutnat i velikonoční pečivo, které svým ratolestem upekly starostlivé matky. Před prázdninami mohli tak naši žáci odcházet domů spokojeni. Mladší proto, že se něco nového naučili, ti starší, že mohli něco zajímavého připravit pro své kamarády.

Žáci ZŠ Bezdružice