BEZDRUŽICKÁ OLYMPIÁDA ZAHÁJENA

30. 10. 2016

Dne 5. 10. 2016  v 15.30 hodin vzplanul v tělocvičně Základní školy v Bezdružicích olympijský oheň, jenž společně s tóny státní hymny zahájil olympijské hry. Zažehnutí ohně předcházel rituál, kdy nejlepší sportovkyně místní ZŠ Barbora Hošková se zapálenou loučí oběhla spolu se zúčastněnými sportovci kolečko na tartanu a onen olympijský oheň zapálila.
Původní verze sportovního klání v prostorách sportovního areálu byla pozměněna z důvodu špatného počasí. Vše se tedy odehrávalo v tělocvičně, squashové hale a na chodbách školy. Nic to ale na chuti podávat nejlepší výkony nezměnilo. Žáci společně se svými rodiči zářili nadšením a elánem, který si měli možnost ,, vybít " na stanovištích v běhu na 50 m, hodu na koš, skoku v pytlích, hodu medicimbalem, přeskoku švihadla, trojskoku, slalomu koloběžek, handicapované discipliny, slalomu o berlích, driblingu po dobu 30 sekund, běhu s míčem mezi koleny, lehsedů, kotoulů, gymnastických prvků na lavičce, lezení na horské stěně, hry squash a florbalu. Za správně provedené úkony získal každý zúčastněný razítko do vlastního sportovního listu a za splnění alespoň 10 disciplin následovala odměna v podobě nejen sladké, ale i zlaté medaile.
A jaké  pocity měli někteří soutěžící?

Jindřiška Vlažná:  Když nám ve škole řekli, že se budou konat Bezdružické olympijské hry, řekla jsem si: ,, HURÁ", protože ráda sportuji. V tělocvičně, kde se olympiáda odehrávala, jsem uviděla mnoho stanovišť. Měla jsem obavy, zda to dám. Některé discipliny byly náročnější, jiné lehčí, ale všechny zábavné. Každý dostal za odměnu něco na zub i žízeň. Každý sportovec obdržel pexeso, medaili a mohl se i vyfotit. Tahle olympiáda byla super a mám z ní dobré pocity.

Ája Friedenbergerová: Mně se líbily všechny discipliny, ale nejvíc lezení po horské stěně. Měla jsem radost, že se mnou cvičí i mamina. Večer ji bolelo celé tělo.

Davídek Kotovský: Den olympiády byl moc hezký. Mám z něj dodnes krásné pocity. Nejvíce se mi líbilo hrát basketbal. Bylo to příjemné a zábavné odpoledne.

Míša Škornička: Nejvíc se mi líbil běh na 50 m a cvičení v posilovně. Dvě věci se mi nelíbily - skákání přes švihadlo a chození na berlích a taky to, že mě táta ve všem porážel. Když jsem přišel domů, lehl jsem si, protože jsem byl hrozně unavený.

Markétka Dvorská: Na olympiádě se mi nejvíc líbilo skákání v pytlích. Byla jsem tam s maminkou a se strejdou. Líbila se mi posilovna, koloběžky, horolezecká stěna, slalom s berlemi a házení míčů do koše. Skoro ve všech disciplinách jsem se strejdou prohrála. Večer jsme si o tom všichni povídali, protože k nám přijela babička.

Alex Lampl: Mně se ta olympiáda moc líbila. Když jsme běželi kolečko na tartanu, pršelo, ale byl jsem pátý. Pak jsem šel s Kevinem a jeho mamkou  splňovat discipliny. Po jejich splnění jsem dostal medaili, diplom, sušenku, pexeso a ještě další věci. Pak jsme se nechali vyfotit a odešli domů. Moc se mi tohle odpoledne líbilo.

Klárka Miksová:  Dostala jsem medaili, plno drobností a diplom. Chtěla bych poděkovat učitelkám, které si pro nás tuto akci vymyslely a žákům z druhého stupně za pomoc na stanovištích.

Velkou účast na tomto projektu dokazuje i 110 rozdaných medailí. Radost z příjemně stráveného odpoledne měli nejen rodiče a děti, ale i my - učitelky.