Tak jsou z nás školáci!

1. 11. 2016

Ve čtvrtek 1. září 2016 jsme se konečně dočkali toho vytouženého dne. Před školou jsme se seřadili a čekali, co se bude dít dál. Napětí houstlo, lidí přibývalo a pak to vypuklo.

Po úvodním přivítání paní ředitelkou Evou Kalistovou nás začal jednotlivě zvát zástupce ředitele pan Petr Wenzl ke slavnostnímu šerpování, při kterém jsme mnozí projevili akrobatické nadání. Nebylo to jednoduché najít styl, jak se do šerpy vsoukat. Po milém úsměvu do fotoaparátu pana Jiřího Bízka a potřesení rukou s paní učitelkou a paní ředitelkou jsme následně všichni odpochodovali do druhého poschodí. Na dveřích s číslem 1 na nás koukal papoušek jedním okem. V hlavě se nám honilo:,,To je určitě naše třída, když je tu jednička!!! ...Ale, co znamená ten papoušek? ...“ Byli jsme napnuti do chvíle, než se otevřely dveře. Na jejich druhé straně byla loď a v ten okamžik nám blesklo hlavou: ,,Že bychom vyráželi na nějakou výpravu?“ A opravdu!                                                                                                                 Paní učitelka nám rozdala lodní jízdenky na dalekou plavbu první třídou za poznáním a poklady světa! Naloděni – bouchli jsme šampáňo, přiťukli na zdar celé výpravy a pozdravem: ,,Ahoj, zítra vyplouváme!“ se po hlavě vrhli na počáteční cestu potůčkem, který postupně nahradí říčka, silná řeka, po níž bude následovat moře a nakonec velké vlny obrovského oceánu.

Hurrrááá!!!

Plavčíci 1. třídy

Tak jsme na jedné lodi!

Moji dva měsíce opuštěnou loď posílilo čerstvých dvacet naloděných plavčíků amatérů. Lodní pravidla byla všemi odsouhlasena. Doufám, že naše plavba bude klidná, bez velkých mořských vln a bouří, a že i mořská nemoc se nám obloukem vyhne.                                                                                                    Přeji si klidný vítr do plachet naší bárky.

Kapitánka lodi Martina Hartenscheidtová

Náhledy fotografií ze složky Zahájení škol. roku 2016/17