Šk. rok 2014/2015

22. 9. 2014

Mateřská škola v Bezdružicích je součástí Základní školy a Základní umělecké školy, má 2 třídy – třídu mladších dětí Koťátek, kam je zapsáno 19 dětí.
A třídu starších dětí Berušek, kde má svou značku 18 dětí.
K  1.září 2014 bylo zapsáno 37 dětí a v lednu přijdou další 2 děti.
                Provoz mateřské školy je od 6,30 do 16,00 hod, děti se scházejí v horní třídě a od 7,30 si již děti hrají ve svých třídách pod dozorem svých učitelek.

V letošním školním roce je ve třídě starších dětí p.učitelka Hana Čajkovská a u mladších dětí se střídají paní učitelky Růžena Benediktová a Marie Dulovcová.
O úklid a jídlo ( svačiny, dovoz a rozdání obědů ) se stará paní Radka Alexová.
Již pátým rokem pracujeme s naším školním vzdělávacím programem „ Jen si děti všimněte…“, který je rozpracováván do třídních vzdělávacích programů a jednotlivých             bloků, nebo projektů. Každým rokem jej trochu zinovujeme a doplníme.
Ve třídě mladších dětí (Koťátek) se učíme samostatnosti, jaké to je být bez maminky, zkoušíme : se samy oblékat a obouvat, tedy někdo to už umí. A také už víme, co ve třídě máme, kam – co patří, s kým a čím si chci hrát; kreslíme, cvičíme, zkoušíme malovat a modelovat a zatím nejtěžší je stříhat nůžkami.
A ve třídě starších dětí (Berušek ) už rozlišujeme, co se má a nemá, opakujeme,
co jsme se naučily u „Koťátek“, poznáváme se navzájem, všímáme si okolí a  „studujeme“ přírodu a vše, co k ní patří; známe své jméno, počítáme, někdy se už i učíme, ale zase jen hrou..
Co nás v letošním roce čeká :
                V září     poznat se navzájem a také pohádka pana Pohody
                             houbový týden, týden brambor, jablíčkové radovánky,
                V říjnu                 pohádka dědy Pepi
 pohádka Jak šel Venda do světa
dračení na kopci i ve školce
podzimní tvořeníčko ………….výzdoba školky s pomocí rodičů
V listopadu         projekt zahrada – co by se mi na ní líbilo
       čtení pohádek – už to umím podle obrázku
„vaření“ čaje proti nachlazení ……………projekt zdravá výživa