Školní družina

Školní družina se nachází ve druhém patře budovy základní školy. Je umístěna ve dvou učebnách.

Jednu učebnu máme zařízenou jako hernu, druhou jako pracovnu. Ta  je dopoledne využita i k výuce

hudební výchovy a jazyků na 1.stupni.

Z důvodu velkého zájmu  byla vloni navýšena kapacita na 45 žáků. Do družiny jsou přihlášeny děti  od 1.do 5.třídy. Dochází sem však podle potřeby i několik dojíždějících žáků z 2.stupně.

Provozní doba družiny je ráno od  6,30 do 7,45; odpoledne od 11,30 do 16,00.Provozní poplatek je 100 Kč/měsíc. Platí se hotově nebo na bankovní účet č. 189428384/0300.

Děti odcházejí podle potřeby na výuku do ZUŠ,na zájmové kroužky , dojíždějící  žáci na dopravní spoje.

A čím se zabýváme?Ráno si malé děti hrají,ty starší se většinou věnují opakování učiva. Po obědě relaxujeme, čteme si z knížek. Při pěkném počasí chodíme na vycházky, na dětské hřiště  nebo před školu do sportovního areálu. Jinak si děti stavějí z oblíbeného lega, malují obrázky,hrajeme stolní nebo společenské hry. Některé děti si vypracovávají  domácí úkoly.

Věnujeme se také výtvarným činnostem, podílíme se na podzimní a vánoční výstavě, každý rok vyrábíme ozdoby na bezdružický vánoční strom, máme mikulášskou nadílku, vánoční besídku, velikonoční pomlázku, MDD, rozloučení se školním rokem.

Učíme se kamarádství , spolupráci,pomáhat mladším. Snažíme se zbavit zlozvyků. Důležitou součástí je vytváření správného vztahu k přírodě,lidem,ale i vážit si věcí kolem nás.

Vychovatelka úzce spolupracuje s třídními učitelkami 1.stupně . Pokud se u některých dětí vyskytnou problémy, řešíme je společně.