Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní družina

      Školní družina se nachází ve druhém patře budovy základní školy. Je umístěna ve dvou učebnách.

Jednu učebnu máme zařízenou jako hernu, druhou jako pracovnu. Ta  je dopoledne využita i k výuce

hudební výchovy a jazyků na 1.stupni.

     Z důvodu velkého zájmu  byla vloni navýšena kapacita na 45 žáků. Do družiny jsou přihlášeny děti  od 1.do 5.třídy. Dochází sem však podle potřeby i několik dojíždějících žáků z 2.stupně.

    Provozní doba družiny je ráno od  6,30 do 7,45; odpoledne od 11,30 do 16,00.Provozní poplatek je 100 Kč/měsíc. Platí se hotově nebo na bankovní účet č. 189428384/0300.

 Děti odcházejí podle potřeby na výuku do ZUŠ,na zájmové kroužky , dojíždějící  žáci na dopravní spoje.

     A čím se zabýváme?Ráno si malé děti hrají,ty starší se většinou věnují opakování učiva. Po obědě relaxujeme, čteme si z knížek. Při pěkném počasí chodíme na vycházky, na dětské hřiště  nebo před školu do sportovního areálu. Jinak si děti stavějí z oblíbeného lega, malují obrázky,hrajeme stolní nebo společenské hry. Některé děti si vypracovávají  domácí úkoly.

     Věnujeme se také výtvarným činnostem, podílíme se na podzimní a vánoční výstavě, každý rok vyrábíme ozdoby na bezdružický vánoční strom, máme mikulášskou nadílku, vánoční besídku, velikonoční pomlázku, MDD, rozloučení se školním rokem.

     Učíme se kamarádství , spolupráci,pomáhat mladším. Snažíme se zbavit zlozvyků. Důležitou součástí je vytváření správného vztahu k přírodě,lidem,ale i vážit si věcí kolem nás.

     Vychovatelka úzce spolupracuje s třídními učitelkami 1.stupně . Pokud se u některých dětí vyskytnou problémy, řešíme je společně.