Jdi na obsah Jdi na menu
 


S Haranty za Harantem

23. 9. 2015

 S Haranty za Harantem

 

Krásný projekt, který máme naplánovaný na tento rok, jsme  začali poutavou besedou o životě a díle Kryštofa Haranta. Známý průvodce a historik Libor Marek nás za pomoci zpracovaného filmu a názorného materiálu uvedl do doby dávno minulé. Jedním dechem jsme poslouchali a napjatě sledovali. Tak probíhala úvodní část projektu, na níž navazovala cesta do rodiště Kryštofa Haranta. Zámek Klenová, který jsme navštívili krásného slunečného dne 17.9. 2015 nás nadchl svojí neopakovatelnou atmosférou, poutavým vyprávěním historek a pověstí spjatých s jednotlivými místy tohoto zámku. Poté jsme se přesunuli do Janovic nad Úhlavou do rodiště matky Kryštofa Haranta - Anny Marie. Zde jsme viděli pozůstatky vodního hradu a prastarý hřbitov. Zámek Bystřice byl naší další zastávkou. Dozvěděli jsme se, že odtud putoval K. Harant do SVATÉ ZEMĚ. Další výprava se konala na hrad Vlčtejn, kde K. Harant žil se svojí první ženou. Žáci zde vyslechli opět mnoho zajímavých historek. Poslední zastávkou byla zřícenina hradu v Dolní Bělé, která je se jménem K. Haranta také spjata. Výlet se nám všem  moc líbil a to především zásluhou pana Marka, který si nejen nás žáky, ale i přítomné dospělé získal poutavým vyprávěním.

 Už nyní se těšíme na další části projektu.                 

                                                                                  Žáci 2. -  6. ročníku ZŠ Bezdružice