Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cesta za Ježíškem

1. 11. 2016


V pondělí 24. října 2016 jsme se my – prvňáčci vydali na výlet na Boží Dar. Možná to nevíte, ale na Božím Daru má svoji dílnu Ježíšek. Má tam spoustu pomocníků, kteří mu pomáhají zpracovávat naše dětská přání a dopisy, jež mu posíláme. Poštísko, který nosí naše dopisy, se po celý rok ani nezastaví. A co teprve Hvězdulky, které pro nás balí dárky! A protože Vánoce se kvapem blíží, dala nám paní učitelka na víkend za úkol napsat dopis Ježíškovi. Mohli jsme psát, kreslit i lepit obrázky a tak každý dělal, co uměl nejlépe.

 V pondělí ráno na nás čekal autobus s řidičem – panem Kadlecem před školou. Nasedli jsme a vyrazili směr Boží Dar. Cesta se nám zdála dlouhá, protože do kopce jsme jeli velmi pomalu.

 Báli jsme se, že tam bude už sníh, ale měli jsme štěstí na počasí. Byla jen mlha. Přesto jsme do cíle zdárně dorazili. Na infocentru jsme vhodili do dřevěného vyřezávaného Ježíška naše dopisy.

Paní učitelka nám koupila notýsky pro Ježíškovu cestu. To je stezka plná úkolů a her. Protože

jsme ještě malí, šli jsme jen menší okruh dlouhý 5,6 km. Ten velký můžeme objet třeba s mamkou a taťkou v létě na koloběžce nebo na kole, protože měří 12,9 km.

Občerstveni svačinou z domova, vydali jsme se po trase. Zdárně jsme splnili každý z 13 úkolů a pečlivě zapsali do notýsku. Cestou jsme viděli mnoho pohádkových postav vyřezaných ze dřeva, spoustu průlezek a jiných nástrah, které se nám stavěly do cesty.

Unaveni, ale spokojeni, došli jsme zpět do infocentra, kde na nás čekala odměna. Pracovní sešit plný úkolů a omalovánek s Ježíškovými pomocníky, mapu cesty na památku a razítko s Ježíškem. Zamávali jsme Ježíškovi a šťastni odjížděli domů.

Výlet se nám zdařil a teď všichni čekáme, až nám Ježíšek odpoví na náš dopis.

Mockrát bychom chtěli poděkovat panu Kadlecovi, paní Kadlecové a paní Kotovské za jejich čas a asistenci.

                                                                                                                   Nedočkaví prvňáci

 

 

Náhledy fotografií ze složky Ježíškova cesta