Jdi na obsah Jdi na menu
 


DEN PRO NADŠENÉ CYKLISTY

30. 10. 2016

 

V sobotu 15. října 2016 proběhlo druhé kolo projektu Bezdružická olympiáda na cyklistické stezce v Konstantinových Lázních. Na návštěvníky čekalo 10 stanovišť. Postupným plněním daných úkolů na jednotlivých zastávkách dosáhli cíle, kde obdrželi nejen teplou pochutinu a tekutinu, ale i drobné dárky a hlavně další medaili do sbírky. Tentokrát medaili s cyklistou.
            Přestože počasí nemělo úplně bezvadnou předpověď, nepršelo, nefoukalo, nemrzlo a hlavně nám to nevadilo! Kdo přijel či přišel, rozhodně nelitoval. Nikdo se nevyhnul poznávání dopravních značek, při kterém si pocvičil také svoji paměť. Povinná výbava kola byla pro některé hračkou a pro jiné naopak tvrdým oříškem. Asi nejoblíbenější zastávkou byla zastávka Besipu, kde si všichni rádi vyzkoušeli opilecké brýle, noční opilecké brýle a brýle simulující požití drog. No prostě - motali se i ti největší abstinenti. Po jejich ,,vystřízlivění" za zatáčkou u Nové Vsi zdolávali sportovci slalom, aby dokázali, že jsou opravdu ,,čistí". Jakým překvapením se na dráze stal servis pana Jiřího Laciny! Seštelování brzd, promazání řetězu, dofukování duší i výměna duše - to vše zdarma a bez čekání! Kdo se necítil dobře, dostalo se mu okamžité včasné první pomoci rukou zdatných zdravotních sestřiček p. Hanky Kotovské a Lucie Kozákové. Ti, co měli štěstí a vystihli dobrý čas, užili si samotné záchranářské služby. Mohli si vyzkoušet měření krevního tlaku, připoutání na záchranné lehátko či obvázání zlomeniny. Zdravotníci si pochvalovali schopnosti a vědomosti našich žáků z oblasti první pomoci. Pro nejmenší účastníky bylo připravené stanoviště s puzzlíky vystihujícími dopravní situace.  Poslední stanicí měla být kontrola policejní hlídkou. Ta nás však nemile překvapila, když přijela, přivezla slíbené materiály  a vzápětí odjela. Díky žákům 9. ročníku - Adélce Furbacherové a Matthiasu Hartenscheidtovi, kteří nám pomáhali s přípravou a již neváhali a plnohodnotně nahradili policisty, nepřišly děti o toto významné stanoviště. Zde totiž dokazovaly, co se za celou trať
naučily.
Stanoviště účastníci zdolávali nejen na kolech, ale i na bruslích, koloběžkách či skateboardu.   
Den byl plný nádherných zážitků nejen pro zúčastněné, ale i pro nás organizátorky. 
Tímto bychom chtěly poděkovat všem, kteří neváhali nám čtyřem ženám pomoci.  
Jmenovitě děkujeme: Štěpánce Žuravské a Lukáši Podrackému za rychlé a hbité zastoupení ve stánku s občerstvením, panu Končickému a jeho třem pomocníkům z BESIPU, panu Jiřímu Lacinovi za superservis kol, Záchranné službě z Konstantinových Lázní, zdravotním sestřičkám paní Hance Kotovské a Lucce Kozákové. Děkujeme také našim rodinám, které se vždy aktivně do našich akcí zapojují a pracovníkům městského úřadu - panu Petru Čapkovi a Milanu Maškovi. Pomocníci na trati byli tito školáci: Šárka Čapková, Tereza Houserová, Kristýna Wenzlová a Kateřina Urbánková - i těm děkujeme.

              

                                                                                                        Učitelky 1. stupně ZŠ