Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beseda s rodilým mluvčím

Návštěva rodilého mluvčího ve škole

Ve čtvrtek 22. února nás ve škole navštívil Danny. Učitel anglického jazyka z jazykové školy v Plzni, který se narodil  v  USA. Než se odstěhoval do České republiky, žil v Montaně. Jednou v Americe potkal dívku z Čech, do které se zamiloval a přiletěl za ní. Velice jsem se těšila, ale zároveň i bála, že se před ním se svojí angličtinou ztrapním a nebudu mu rozumět. Ale vše proběhlo skvěle. Rozuměla jsem dobře, pomáhal nám, když nám něco nešlo. Hráli jsme i hry. Měli jsme se představit a říci, jaké tři věci rádi máme a také, které naopak rádi nemáme. Nakonec nám dal prostor i na otázky. Promítal nám krásnou prezentaci o místech, kde původně žil.

Celá hodina předčila mé očekávání. Kdyby byla možnost, určitě bych si ji zopakovala. Díky této hodině a hlavně Dannymu se můj sen o návštěvě USA ještě znásobil. Velice mě překvapilo, jak krásně uměl česky. Někteří z naší třídy, kteří se zde narodili a žijí tady, mluví mnohem hůře než on.

Natálie Palichová, 9. třída

danny.jpg