Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro rodiče - PLZEŇSKÁ KARTA PRO DĚTI ZDARMA

8. 6. 2017

 

PLZEŇSKÁ KARTA PRO DĚTI ZDARMA

V měsíci červnu mají Plzeňské městské dopravní podniky a.s. akční nabídku – získání Plzeňské karty dětem ve věku 6-15 let zdarma: ODKAZ 
Nabídka má ovšem aktuální význam i pro obyvatele Bezdružicka a Stříbrska. Jak je asi známo, staré odbavovací strojky ve vozech ČSAD autobusy Plzeň a.s. převážně na venkově Plzeňské karty akceptovat neumí. Výjimkou jsou autobusy nasazované na páteřní linku Plzeň-Stříbro-Tachov či Plzeň-K. Vary. To se ale do konce roku změní. Po dodávce nových strojků Mikroelektronika USV24 E, bude možné platit bezhotovostně jízdné se slevou 5% nejen přes zákaznickou čipovou kartu ČSAD, ale i z Plzeňské, Karlovarské karty i Marjánky (technicky jsou v podstatě stejné a mají stejného provozovatele – PMDP a.s.). 
To ale není vše. Plzeňský kraj plánuje na rok 2018 úpravy slev na jízdném, které patrně potěší zejména žáky, studenty i seniory. O celé záležitosti se dosud diskutuje na interní úrovni, další informace není možné zveřejnit. Ale již dnes se dá uvést, že k poskytnutí slev bude s velkou pravděpodobností nutné vlastnit Plzeňskou kartu (nebo některou její verzi). Rodiče by proto měli současnou příležitost, jak ji zdarma pro děti získat, využít!