Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis do 1.třídy 2017

21. 5. 2017

 Zápis do 1. třídy

Ve středu 5. dubna 2017 se uskutečnil zápis žáků do 1. ročníku ZŠ, MŠ a ZUŠ Bezdružice. Letošním tématem byly pohádky, které provázely budoucí prvňáčky všemi stanovišti.

Hned po přivítání se svojí budoucí paní učitelkou L. Blažkovou  se dětí ujali Pat a Mat nebo pejsek s kočičkou, kteří je seznámili s prvními úkoly. Nejprve si zvolili pohádku, která se jim více líbila a   krátce o ní povyprávěli. Následně měli možnost obrázek daných postaviček vybarvit a sebe jako kamaráda přikreslit.

V další třídě prokazovali svoji zdatnost, obratnost a nebojácnost při chůzi na chůdách, hodech na cíl či při slalomu mezi překážkami. Prolézání pytlem strachu letos nikoho neodradilo. Elza, Beruška i mravenec Ferda byli s výkony dětí spokojeni.

U klavíru spolu s vílou Amálkou, Makovou panenkou a motýlem Emanuelem si zazpívali společně písničky ze známých pohádek. Poznávali také hudební nástroje a dokazovali, že ani rytmus jim není cizí.

Na poslední zastávce jim byli společníky Mach a Šebestová společně s Křemílkem a Vochomůrkou.

Poznávání barev, geometrických tvarů a počítání pohádkových postaviček završilo pohádkovou pouť budoucích prvňáčků.

Domů si odnášeli spoustu drobných dárků, jež pro ně vyrobili jejich starší kamarádi, kteří se na ně společně se svými učitelkami moc těší.

                                                                          Učitelky I. stupně

 

Náhledy fotografií ze složky Zápis 2017